Wednesday, March 5, 2014

Nejdiskutovanější názory 6 hlasů Miloš je tak nasáklý alkoholem, že toho ani nebude třeba. Jinak...


Tělo venezuelského prezidenta Huga Cháveze bude balzamováno a trvale vystaveno ve vojenském muzeu. Přiřadí se tak k dalším státníkům, s jejichž těly bylo po jejich smrti naloženo stejným způsobem. Tělo Huga Cháveze má být vystaveno ve skleněné rakvi v nově přeměněném muzeu revoluce nedaleko prezidentského paláce, kde vládl 14 let. Potvrdil to jeho prozatímní nástupce Nicolás Maduro, podle nějž tak Chávez bude následovat další nabalzamované vůdce - vietnamského Ho Či-mina, ruského Vladimira Iljiče Lenina international parcel service či čínského Mao Ce-tunga. Mohl ale také zmínit severokorejského Kim Čong-ila nebo Ferdinanda Marcose, bývalého filipínského diktátora. Manželka Imelda uchovává jeho tělo v mauzoleu ve svém domě na severu Filipín, dokud, jak říká, vláda neudělí international parcel service souhlas s jeho státním pohřbem. Ale proč jsou tedy těla některých nejvyšších představitelů uchovávána navždy? Podle Madura Chávez international parcel service patří svému lidu a bude uchován, aby "ho jeho lid navždy měl". Tento krok má "jistou logiku", míní londýnská emeritní profesorka Margot Lightová, "aby se zachoval duch revoluce". "Není to tak morbidní, jak by se mohlo zdát, má to praktický význam z vlasteneckých důvodů a pro udržení hnutí," dodala Lightová, která před řadou let mnohokrát navštívila Leninovo mauzoleum na Rudém náměstí v Moskvě. Tuto zkušenost označila za cosi, co má "nesmírnou atmosféru".
"Bylo to velmi zbožné z hlediska toho, jak se člověk obleče, a jak projevuje international parcel service úctu - ve frontě se například nesmí mluvit," řekla. Po Leninově smrti v roce 1924 podle jejích slov vypukla soustředěná kampaň k vytvoření ideologie leninismu, international parcel service s cílem "zveličit význam revoluce a celého hnutí a upevnit jeho mezinárodní vliv". Nicméně otázka international parcel service toho, zda už není načase Leninův kult ukončit a pohřbít jeho tělo jednou provždy, se vynořuje s železnou pravidelností od 90. let. Někteří Rusové argumentují tím, že jde o relikvii jiné doby a vystavovat balzamované mrtvé tělo je zvrácené. Ve Venezuele panuje international parcel service představa, že Chávez bude uchován "na věčnost". Je to ale vůbec možné, a jak se dá upravit tělo tak, aby vypadalo nezměněné i po celé následující generace? Odstranění krve, sterilní prostředí Profesorka Sue Blacková ze Střediska anatomie a lidské identifikace z univerzity v britském Dundee říká, že je to možné, pokud se o tělo dobře pečuje. "Stav těla se zhoršuje - deset let a už nevypadá tak dobře, jako dřív," uvedla s tím, že balzamování je v zásadě stejné jako nakládání zeleniny. "Je to stejné jako u potravin. Abyste dlouhodobě international parcel service uchovali tělo, musíte vytvořit sterilní prostředí," vysvětlila. Velké cévy a tepny se otevřou a odstraní se krev, která by mohla být zdrojem bakterií. international parcel service Pak se vaskulární systém international parcel service naplní jistým roztokem. "Musíte úplně změnit chemické složení tkání a zbavit se všech bakterií, aby nemohly růst plísně," dodala Blacková. Na tělo je nastříkáno značné množství alkoholu, glycerínu - to brání dehydrataci - a formalínu, který všechno vyhubí. "Všechno je zakonzervováno, aby se zabránilo rozkladu - nejsou international parcel service to moc příjemné chemikálie," uvedla Blacková s tím, že do formalínu se přidává růžová barva, aby tělo vypadalo "realisticky". "Pokud chcete mít tělo stále vystavené, pak musíte věnovat pozornost i vnější estetice - například international parcel service líčení a paruce, protože vlasy vypadají," dodala. Aby se tělo udrželo v nejlepším možném stavu, je třeba investovat značnou částku peněz mimo jiné i na kontrolu vlhkosti a teploty. "Pokud se například použije značné množství alkoholu, ten časem vyprchá international parcel service a tělo vyschne. international parcel service Proto je potřeba udržovat vlhkost. Na druhou stranu ale nechcete podporovat plísně, houby a spory bakterií. A některé mušky jsou schopné žít v balzamovacích tekutinách, ty je také potřeba udržet mimo." Proto také podle ní bude muset Chávezovo tělo podstoupit každé tři až čtyři roky "důkladnou celkovou údržbu".
Související články Napjatý karneval Venezuela rok po smrti Cháveze: krize, protesty, mrtví Caracas ve varu Nepokoje ve Venezuele si vyžádaly už 15 obětí Mrtví v ulicích Krvavé střety opozice s venezuelskou vládní garniturou
Nejdiskutovanější názory 6 hlasů Miloš je tak nasáklý alkoholem, že toho ani nebude třeba. Jinak... 5 hlasů Budeme balzamovat i našeho pašíka Milouše? 5 hlasů Mauzoleum Milouše Zemana by ale mohlo přitáhnout do naší země mnoho... 5 hlasů To je celkem jednoduché. Naproti Kempinski (to je ta pětihvězdičková... 4 hlasy Tady je to vidět že Chavez miloval svůj lid a lid miloval Hugo...
Nejčtenější 24 hodin 3 dny 7 dní 05.03 17:10 Zaplatila vraždící snajpry na Majdanu opozice? Podezření sílí 05.03 11:30 Rusové se zmocnili raket Ukrajinců. Armáda USA na Ukrajině? 04.03 22:24 Rusko úspěšně odpálilo mezikontinentální raketu 04.03 20:50 Profesor odsoudil okupaci Krymu, vyhodili ho ze školy 04.03 12:30 Janukovyč zemřel na infarkt, hlásí z Rostova 04.03 20:45 Rozpad ne. Moskvě by velmi vyhovovala forma "protektorátů"
Obáváte se, že by kvůli konfliktu mezi Moskvou a (zatím nelegitimní) vládou v Kyjevě o Krym a východ Ukrajiny mohla propuknout mezi oběma zeměmi válka?

No comments:

Post a Comment